Menuikona menu

Ważne informacje dot. nadawania uprawnień dla pracowników gminnych poprzez panel administratora ról

13-02-2015

W związku z pojawiającymi się pytaniami związanymi z procesem nadawania uprawnień oraz dot. Lokalnych Administratorów Ról przypominamy, że:

  • Operacje nadawania ról przez Lokalnych Administratorów Ról, które są obecnie wykonywane przez pracowników gminnych, powinny odbywać się na środowisku produkcyjnym (https://zrodlo.obywatel.gov.pl), a nie na środowisku szkoleniowym (https://szkolenia-zrodlo.obywatel.gov.pl).
  • Lokalni Administratorzy Ról nie muszą nadawać uprawnień dla użytkowników, których nazwy rozpoczynają się od frazy „GMINA” (np. „GMINA 0202011_01”). Są to konta systemowe stworzone na potrzeby Aplikacji Wspierający dla gmin, uprawnienia dla tych kont zostaną nadane centralnie.
  • Wniosek o nadanie użytkownikowi uprawnień LAR (Wniosek G przesyłany do MSW – dostępny TUTAJ wraz z instrukcją dostępną TUTAJ) powinien być wypełniany dla osoby, która posiada już kartę kryptograficzną do środowiska produkcyjnego. Do MSW spływa wiele wniosków o nadanie roli LAR dla użytkownika, którego w ogóle nie ma w systemie, więc nadanie roli nie jest w takim przypadku możliwe.
Poleć innym:
« Wróć do wszystkich aktualności