Menuikona menu

Strona do zdalnej recertyfikacji kart kryptograficznych już dostępna

27-06-2014

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych udostępniło właśnie stronę internetową służącą do zdalnego odnowienia certyfikatów przechowywanych na kartach kryptograficznych, które były do Państwa dostarczone w ramach projektu pl.ID – polska ID karta. Adres strony to cc.msw.gov.pl

Dla przypomnienia są to karty, na których nadrukowane były takie dane jak: imię, nazwisko, numer seryjny karty i lokalizacja i które zostały wysłane do Państwa w okresie od października 2011 roku do marca 2012 roku. Aktywna karta kryptograficzna umożliwia identyfikację użytkownika w Systemie Rejestrów Państwowych oraz daje dostęp do aplikacji ŹRÓDŁO. Dlatego poprawne przeprowadzenie procesu recertyfikacji jest zarówno niezbędne do pracy na uruchamianym od 1 stycznia 2015 roku systemie, jak i daje możliwość pełnego wykorzystania potencjału zbliżających się szkoleń wdrożeniowych programu pl.ID.

Warto podkreślić, że osoby, które nie posiadają obecnie kart kryptograficznych zostaną obsłużone za pomocą dedykowanego formularza, który w niedługim czasie zostanie udostępniony użytkownikom SRP.

Szczegółowe informacje dotyczące procesu odnowienia certyfikatów na kartach kryptograficznych wraz z instrukcją procesu zdalnej recertyfikacji dostępne są na stronie programu pl.ID w części „Centrum pomocy/Centrum Certyfikacji” lub bezpośrednio pod tym linkiem.

Jednocześnie przypominamy, że przed nami jeszcze 5 spotkań z cyklu 16 konferencji programu pl.ID. Już w najbliższy poniedziałek, 30 czerwca przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Centralnego Ośrodka Informatyki przedstawią najważniejsze informacje dotyczące projektu w Centrum Kongresowego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja przy al. 29 Listopada 46 w Krakowie. Pozostałe konferencje odbędą się:

  • 8 lipca w Białymstoku, Podlaski Urząd Wojewódzki, Mickiewicza 3
  • 15 lipca w Szczecinie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ul. Matejki 22 
  • 25 lipca w Kielcach, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, ul. Seminaryjska 12
  • 1 sierpnia w Lublinie, Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Poleć innym:
« Wróć do wszystkich aktualności