Menuikona menu

16 konferencji pl.ID za nami

05-08-2014

W miniony piątek, w Lublinie, zakończył się po 3 miesiącach cykl spotkań przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Centralnego Ośrodka Informatyki z przedstawicielami urzędów samorządu terytorialnego oraz urzędów wojewódzkich.Ostatnią konferencję poprowadzili podsekretarz stanu MSW Tomasz Szubiela oraz wojewoda lubelski Wojciech Wilk.

konferencja_infografika_03b_small

 

W czasie spotkań uczestnicy poznali założenia nowego Systemu Rejestrów Państwowych, wysłuchali szczegółowych informacji na temat zmian w zakresach obowiązków urzędników wynikających z nowelizacji ustawowych  i mogli samodzielnie przekonać się, jak działa aplikacja ŹRÓDŁO.

Bardzo istotną częścią każdego spotkania była często ponad godzinna sesja pytań i odpowiedzi, w czasie której każdy mógł wyrazić swoje wątpliwości i wysłuchać szczegółowych wyjaśnień od ekspertów merytorycznych z MSW oraz technicznych z COI. Odpowiedzi na najważniejsze pytania zostały spisane i są dostępne TUTAJ

Konferencje stanowiły ważny etap przygotowania się na zmiany, które nastąpią w 2015 roku. Kolejny krok to rozpoczęte w lipcu szkolenia liderskie, które potrwają do końca listopada. W ciągu kolejnych kilku dni ruszą szkolenia online – z pomocą platformy e-learning i środowiska ćwiczeń w aplikacji. Etap szkoleń zostanie zwieńczony egzaminem z obsługi aplikacji, który nastąpi w grudniu.

Kolejny etap za nami, ale czeka nas jeszcze sporo pracy.

Poleć innym:
« Wróć do wszystkich aktualności